Zasady treningu EMS

Zasady treningu EMS
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Treningi z wykorzystaniem stymulacji elektrycznej cieszą się coraz większą popularnością. Jak jednak wygląda sesja treningu EMS? Poznaj wszystkie najważniejsze zasady tego typu ćwiczeń i dowiedz, dlaczego warto zdecydować się na taką jednostkę treningową.

Trening EMS – czym jest i na czym polega?

EMS trening to jedna z chętniej wybieranych obecnie form aktywności. Na czym jednak polega ten trening? Jest to nic innego jak jednostka treningowa połączona z elektrostymulacją. Aby wykonać ten trening, potrzebny jest więc specjalny strój, do którego podłączone są przewody elektryczne. Kontroluje je trener, którego zadaniem jest dostosowanie odpowiedniej stymulacji pobudzającej mięśnie do pracy. Warto także zauważyć, że trening EMS nie wykorzystuje żadnego rodzaju obciążeń takich jak hantle czy sztangi – cały trening wykonywany jest jedynie przy użyciu własnej masy ciała.

Ważną cechą treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji jest także długość sesji treningowej. Cały trening trwa jedynie 25 do 30 minut, z czego około 10 minut to rozgrzewka.  Impulsy elektryczne powodują bowiem skurcze tkanek, dlatego też trening ten jest niesamowicie efektywny mimo tak krótkiego czasu. Opiera się on także na zestawie prostych ćwiczeń, dlatego też jest to idealna propozycja również dla osób całkowicie początkujących.

Więcej o tej innowacyjnej metodzie dowiesz się na https://meonems.pl/.

Zalety treningu EMS

Dlaczego warto zdecydować się na trening EMS? Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z najbardziej efektywnych form treningu. Dzięki odpowiednio dobranej stymulacji elektrycznej pozwala on na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów oraz  piękne wyrzeźbienie mięśni. Ponadto, wykonując ten trening, nie musisz obawiać się żadnych kontuzji, ponieważ nie wykorzystuje on żadnych dodatkowych sprzętów, które mogłyby obciążyć Twoje stawy – jest to więc świetna propozycja dla osób całkowicie niewysportowanych lub wracających do trenowania po dłuższej przerwie. Treningi EMS  ze względu na swój czas trwania są także genialną propozycją dla osób zapracowanych.

Trening EMS – dla kogo?

Jak widzisz, trening EMS ma bardzo wiele zalet. Kto więc powinien się na niego zdecydować? Każdy! Jest to świetny sposób trenowania zarówno dla osób ze słabą kondycją, jak i dla sportowców, którzy chcą jeszcze mocniej zadbać o swoją sylwetkę, dla osób starszych i młodszych. Jest to doskonała propozycja zarówno dla chcących zrzucić kilka, a nawet kilkanaście kilogramów, jak i dla tych, którzy chcą przybrać masę mięśniową i wyrzeźbić ciało.

Jeśli jesteś zainteresowany trenowaniem z wykorzystaniem elektrostymulacji, sprawdź stronę internetową https://meonems.pl/trening-ems/.

Zdjęcie główne:  materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*