Ćwicz z trenerem personalnym online!

Ćwicz z trenerem personalnym online!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zamknięte z powodu koronawirusa siłownie i kluby fitness skutecznie pokrzyżowały Twoje noworoczne plany? Nic straconego! Wybierz ćwiczenia z trenerem personalnym online!

Fitness w czasach zarazy

Dostęp do siłowni i obiektów sportowych jeszcze nigdy nie był tak prosty. Przynajmniej do niedawna. Rozprzestrzeniający się w zawrotnym tempie wirus spowodował, iż na długie tygodnie zostały zamknięte wszystkie miejsca, w których można było zadbać o swoją sylwetkę. Nawet jeżeli ktoś w postanowieniach noworocznych dzielnie dotrwał do marca, to nagle stanął pod przysłowiową ścianą. Ćwiczenia w domowych warunkach nie są jednak tym samym, co sesja treningowa na siłowni. Efektywność treningów sięgnęła dna, a poziom motywacji spadł jeszcze niżej. Jak zaradzić takiej stagnacji? Wypróbuj indywidualne ćwiczenia z trenerem personalnym!

 

Trening pod okiem fachowca

Gdy zagrożenie epidemiologiczne wciąż nie maleje, a każdego dnia napływają nowe dane o setkach zarażonych osób, to nic dziwnego, iż spora grupa dotychczas stałych bywalców siłowni w obawie o własne bezpieczeństwo i zdrowie postanowiła jednak spróbować treningów we własnym domu. Kluczem do efektywności takich treningów jest optymalne rozpisanie planu. Oczywiście można to zrobić samemu, jednak jeżeli zależy Ci na konkretnych efektach, to lepiej sięgnij po pomoc doświadczonego trenera personalnego. Współpraca odbywa się zdalnie, najczęściej za pośrednictwem sieci internetowej. Nie musisz się zatem obawiać przenoszenia wirusa podczas kontaktu osobistego. Treningi online są całkowicie bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich bliskich.

Pamiętaj także o tym, że trening pod okiem doświadczonej osoby, to wymierne korzyści. Można wśród nich wymienić między innymi:

  • atrakcyjną cenę – zajęcia w formie online są tańsze niż te prowadzone w tradycyjnej formie,
  • indywidualny plan treningowy rozpisany pod kątem konkretnych oczekiwań i możliwości treningowych klienta,
  • regularny kontakt z trenerem,
  • brak ograniczeń czasowych – zaplanowany trening możesz wykonywać o dowolnej porze, zawsze wtedy, kiedy jest Ci to na rękę.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając trenera?

To, czy współpraca z trenerem personalnym przyniesie spodziewane efekty, w dużej mierze zależy od Twojego zaangażowania i przywiązania do solidnego wykonywania rozpisanych ćwiczeń. Jednak nawet największy wysiłek nie przełoży się na spektakularne efekty, jeżeli plan treningów zostanie dobrany niewłaściwie. W tym względzie liczy się przede wszystkim doświadczenie i wykształcenie kierunkowe, jakie posiada trener.

Wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd. Wybierając osobę, która ma nad nimi sprawować opiekę trenerską, kierują się przede wszystkim ceną usługi. Pamiętaj, iż cena powinna iść w parze z jakością. Skuteczny efekt może dać jedynie trening pod okiem fachowca, a wiedza i doświadczenie w dzisiejszych czasach są odpowiednio wyceniane.

Zanim podejmiesz ostateczny wybór, upewnij się, jak będzie przebiegał kontakt. Na co możesz liczyć? Czy współpraca będzie się opierała wyłącznie o wiadomości e-mail, czy uwzględniona jest, chociażby jedna wideokonferencja i analiza postępów treningowych?

 

Jakie wyzwania stoją przed trenerem?

Trening personalny to ciekawa propozycja, która korzystna jest zarówno z punktu widzenia trenera, jak i klienta. Osoba zgłaszająca się po poradę zyskuje rozpiskę treningową stworzoną pod swoje możliwości, a trener ma szansę na kontakt ze swoimi podopiecznymi niezależnie od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a tym samym nie jest całkowicie pozbawiony źródeł dochodu.

Nie ma co jednak ukrywać, trening za pośrednictwem sieci nie równa się treningowi na siłowni. Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed trenerami, jest wytłumaczenie klientom, w jaki sposób prawidłowo wykonywać konkretne ćwiczenia. Brak kontaktu fizycznego uniemożliwia bieżącą korekcję choćby tego, jak ustawione jest ciało podczas ćwiczeń. Można posiłkować się oczywiście instruktażem w postaci filmików, jednak niektórzy mają co do tych metod pewne zastrzeżenia.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak składniki aktywne w suplementach diety mogą poprawić Twoją energię i samopoczucie?
Jak składniki aktywne w suplementach diety mogą poprawić Twoją energię i samopoczucie?
Odkryj, jak naturalne składniki zawarte w suplementach diety mogą zwiększyć Twoją energię i poprawić nastrój. Dowiedz się więcej o ich nieocenionych korzyściach dla Twojego zdrowia i samopoczucia.
Ostatnie wpisy