Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym — co należy wiedzieć?

Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym — co należy wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Monocykle kiedyś były pojazdami wykorzystywanymi głównie przez artystów cyrkowych, ale obecnie te jednokołowce zyskały nowe życie. Zaczęły po nie sięgać osoby, które ciekawe są nieco niestandardowej formy przemieszczania i aktywnego spędzania czasu. Jak nauczyć się jeździć na elektrycznym odpowiedniku tego jednokołowca?

Czym jest monocykl elektryczny?

Monocykle elektryczne to tak zwane środki transportu osobistego. Do tej grupy należą również hulajnogi, deskorolki, wrotki, wrotki, hoverboardy i segwaye. Po pierwsze, jest to urządzenie sterowane i zasilane elektrycznie. Oznacza to, że poruszanie się elektrycznym monocyklem nie wymaga dodatkowego wysiłku, co jest zaletą dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą się poruszać samodzielnie. Steruje się nim bowiem tylko za pomocą balansowania własnym ciałem.

Jak nauczyć się jeździć na monocyklu?

Nauka jazdy na monocyklu elektrycznym opiera się na opanowaniu balansu własnego ciała podczas jazdy. To urządzenie o bardzo prostej budowie i prostej zasadzie działania. W rzeczywistości jedynym zadaniem kierującego nim człowieka jest utrzymywanie go w pionie, więc tak, by pedały, na których się stoi, były poziomo. Służą one bowiem jako platforma, na której może stanąć monocyklista. Kiedy przesuniesz ciężar ciała do przodu, a twoja stopa naciśnie na przednią część pedału, powodując przechylenie całego monocykla z pionu, utracisz tym samym równowagę. Po opanowaniu balansu ciała, jazda powinna okazać się jednak dość prosta i intuicyjna. 

Jak skręcać monocyklem elektrycznym? 

Elektryczny monocykl zmienia swój kierunek i prędkość w zależności od balansu, jaki zachowuje ciało użytkownika. Skręcanie elektrycznym monocyklem wymaga zatem pewnych umiejętności i wypracowanej techniki jazdy. Aby skręcić jednokołowcem, spróbuj zmienić ciężar ciała. By to zrobić, musisz przesunąć się w kierunku, w którym chcesz skręcić. Można to zrobić poprzez lekkie przechylenie w stronę celu, na przykład w prawo lub w lewo.

Czy monocykl jest bezpieczny?

Jeśli jesteś odpowiednio przeszkolony i przestrzegasz zasad bezpieczeństwa, możesz bezpiecznie jeździć na monocyklu elektrycznym. Pamiętaj jednak, że są one pojazdami o wyższym ryzyku niż rowery czy hulajnogi elektryczne. Ważne zatem, byś jako jego użytkownik stosował się do zasad panujących w ruchu drogowym i uczył się korzystania z tego jednokołowca w sposób bezpieczny i odpowiedzialny, z dala od ruchliwych dróg i niebezpiecznych skrzyżowań. Jazdę najlepiej ćwiczyć w miejscach, w pobliżu których nie pojawiają się samochody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*